Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Ayrı kanun yok!
Güncel
2020-11-08 22:04

Ayrı kanun yok!

Erkmen Belediye Başkanı Memduh Kuş, Jeoloji Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Üyesi Selçuk Altıntuğ’a yanıt vererek, “İl Belediyelerinde kanunlar başka kasaba belediyelerinde kanunlar farklı değildir. Burada maalesef Erkmen Belediyemizin belde belediyesi olduğu için inşaatlarda gerekli titizliği göstermediği algısı yapılmaktadır.” dedi

Bazı basın yayın organlarında Afyonkarahisar Jeoloji mühendisleri Odası yönetim kurulunun bir  üyesi  Selçuk Altıntuğ tarafından yapılan açıklamada olası bir depremde en riskli bölgenin uydu kent bölgesi olacağını, Uydukent bölgesindeki binaların  Afyonkarahisar belediyesi tarafından kontrol edildiğini, bu bölgeye yakın  Erkmen Belediyesi sınırları içersinde kalan yerlerdeki yüksek kat ve lüks  binalar hakkında net bir bilginin olmadığını belirtmişti.

Üstündağ'ın bu açıklamasının ardından Erkmen Belediye Başkanı Memduh Kuş'ta bir açıklama yaparak, " İl Belediyelerinde kanunlar başka kasaba belediyelerinde kanunlar farklı değildir. Burada maalesef Erkmen Belediyemizin belde belediyesi olduğu için inşaatlarda gerekli titizliği göstermediği algısı yapılmaktadır.” "dedi

Başkan Kuş; "Söz konusu bölgelerdeki Afyonkarahisar ve Erkmen Belediyesini kapsayan  imar planına esas Jeolojik Etüt Raporları İller Bankası tarafından hazırlanmış olup, 05.12.2008 tarihinde onanmıştır.  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın  09.08.2008 tarih ve 10337 sayılı genelge hükümleri gereği  zemin etüd raporları kullanılmaktadır.  Belediye Başkanlığımızca Ada bazında Emsal ( İnşaat Alanı ) değişmeden kat artışlarıyla ilgili plan değişiklerinde  gerekli zemin emniyet gerilmeleri dikkate alınarak, ayrıca her bir inşaat bloğu için  ayrı ayrı hazırlanan jeolojik  zemin etüd raporlarına göre   inşaat projeleri  tanzim edilmektedir. Zemin iyileştirmeleri yapı denetim kuruluşları ile belediyemizce kontrol edilmektedir. Kanun ve yasalar bütün belediyeler için geçerlidir. İl Belediyelerinde kanunlar başka kasaba belediyelerinde kanunlar farklı değildir. Burada maalesef Erkmen Belediyemizin belde belediyesi olduğu için inşaatlarda gerekli titizliği göstermediği algısı yapılmaktadır. Kasabamızda yapılan inşaatlarda İmar kanunu, Yapı Denetim Kanunu ve yönetmelikleri harfiyen uygulanmaktadır"dedi. (İsa Kuş)


Bu haber 927 kez okundu.

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
                                                   5 + 9 = ?

HAVA DURUMU

ANKARA

SON YORUMLAR

ANKETLER

Bugün Seçim Olsa Hangi Partiye Oy Verirdiniz?Kadınana Gazetesi - İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Kadınana Gazetesi 2016