Telefon
WhatsApp
Niyet çok  önemli

Bazen insanlar kendilerinin istemleri dışında hareket ediyorlar.
Belki niyetleri çok iyi olsada, karşı taraf tarafından bu iyi niyet kötüye çekilebiliyor. Yaşlı bir kadına yardım etmeye çalışırsınız, ters teper sana itici davranır. Bir genç bir başka genç kıza yardım etmeye kalkar yanlış anlaşılır ama niyet halistir.
Günümüzde de öyle. Hele şu sosyal medya yok mu!
Sosyal medya hesapları; iyilik yapayım derken milleti rezim eden insanlarla kaynıyor.
İnsan iyi niyetli olmaya görsün dostlar, tüm kötü niyetliler tarafından aldatılmaya, kandırılmaya, sömürülmeye ve bu sebep den yana pişmanlığa, keşkelere, üzüntülere itiliyor. 
Ve hatta tamamıyla içindeki iyi niyetin yok olup yitip gitmesi tehlikesine maruz kalıyor. Bunu anlamak ise tüm iyi niyetlilerin bir hayli vaktini alıyor. 
Çünkü herkesi kendileri gibi sanıyor, dünyanın türlü çirkinlik ve pisliklerini görmek yerine güzellikleriyle meşgul oluyorlar. Sırf bundan kötü kimselerin kötümser hay ve tavırlarını da haliyle anca anlıyor, farkına varıyor ve çok sonra idrak ediyorlar.
Oysaki kötü her yerde kendini belli ediyor. Hep bencil, hep mutsuz ve sevgisiz dolaşıyor. 
İnsanlık dan bir nebze nasibini alamamış vaziyette merhametsizce hareket ediyor. 
Biri bir hata yapsın da yargılayayım diyerek pusuda bekliyor. Adeta başkalarının kusurlarından zevk alıyor, gözyaşlarından kendilerine mutluluk çıkarıyor ve üzüntülerinden yana sevinç çığlıkları atıyor. Neden çünkü bunlardan besleniyor kötü niyetli. 
Ama zannetmeyin kötü niyetli şahsiyetler emellerine ulaşıyor ve ya da bencilce yaptıkları her hareket yanlarına kar kalıyor. 
Çoğu zaten fesatlık dan kendi kendini yiyip, bitiriyor ve böylece bir ota bile değmeden şu fani dünyadan göçüp gidiyor. Farkında olamıyor dünyada ki türlü güzelliklerin, güneşin ayın tadına varamıyor, iyi niyetle beslenip her daim ALLAH demenin zevkini bilemiyor, sırf ALLAH rızası yapılan paylaşımların insanın ömrüne ömür kattığının bilincine erişemiyor. İşte bu nedenle hiç ölmeyecekmiş gibi yaşayıp hiç yaşamamış gibi ölüp helak oluyor haliyle telef oluyor… ve işte bu kötü niyetli kimseler bunu bile anlamıyor.
Sevgili okurlarım şüphesiz ki biz bu fani dünyaya iyilikle ve kötülükle sınanmak için gönderildik. Bu sebeple imtihan yeri bu fani dünya. Bundan sebep kötü niyetli insanlara karşı yapacağımız en hayırlı iş inatla ısrarla onlara rağmen her daim iyi niyetli olmak ve asla bunu kaybetmemektir. Zira zalimlere karşı Elif (l) gibi dimdik durmak zor ama çok zor iken bir “ Hanife” olmak da kolay değildir. RABBİM her daim iyilerden olmayı, her daim ALLAH diyerek şahadet etmeyi ve tevazuyla tevekkül etmeyi nasip etsin. İçinizdeki iyi niyetin var oluş sebebinin her zaman bilincinde olmanız dileğiyle…ALLAH ‘a emanet olun….
       İyi niyetli günler.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!