Telefon
WhatsApp
'Yüzde 30,5'lik artış közü söndürmeye yetmemiştir'

Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 Nolu Şube Başkanı Mustafa Arslan; ‘’Yeni binamızda toplantımızı yapmanın mutluluğu içerisindeyim. Biz, makamdan ve masadan değil, emekçi arkadaşlarımızın bulunduğu sahalardan çalışmaya ve hizmet üretmeye devam edeceğiz. Binamızda seminerler paneller ve söyleşi programları düzenleyeceğiz. Böyle bir imkânı bizlere veren Rabbimize hamdediyoruz.

"Genel Başkanımız Ali Yalçın’ın söylemiyle: Yüzde 30,5'lik artış ateşi bir miktar almış fakat közü söndürmeye yetmemiştir.’’ Kamu görevlilerin alım gücü düşmüştür. Kamu işvereni tarafından, önümüzdeki süreçte kamu çalışanlarının refah seviyelerinin yükseltilmesi için gerekli çalışmalar yapılmalıdır.

Mecliste görüşülmeye başlanan ‘’Öğretmenlik Meslek Kanunu’’ öğretmenlerin beklentilerini karşılamaktan uzak kalmıştır. 

Sözleşmeli öğretmenlik uygulaması kaldırılmalı ve kadrolu öğretmenlik esas alınmalıdır.

Öğretmen yeterliliklerinin ve eğitim-öğretimin niteliğinin artırılmasına herhangi bir katkısı bulunmayan mülakat usulü kaldırılmalıdır.

Eğitim kurumu yöneticiliği ve yöneticilerine ilişkin hükümlere yer verilmelidir.

Öğretmen istihdamında zorluk çekilen veya görev sürelerinin ülke ortalamasının altında kaldığı kalkınmada öncelikli/az gelişmiş bölgelerde görev yapan öğretmenlere ilave tazminat ödemesi yapılmalıdır.

Bütün meslek mensuplarını kapsayan, eşit, adil, ölçülebilir ve uygunluk denetimine elverişli, münhasıran Bakanlık merkez ve taşra teşkilatının yetkilendirildiği bir ödül ve başarı/üstün başarı belgesi verilmesi ile ilgili hükümler çıkarılmalıdır.

Eğitimi tehdit ve tahdit edecek boyuta varan okullarımızda meydana gelen şiddet olaylarını önleyecek, eğitim çalışanlarını şiddetten koruyacak hukuki ve idari düzenlemeler yapılmalıdır. Özel öğretim kurumlarında çalışan veya diğer kamu kurumlarında görev yapan öğretmenlere yönelik bir düzenleme içermelidir.

Afyon teşkilatımızın uç beyleri olan ilçe teşkilatlarımıza ve yönetimlerine, kadın kollarımıza, denetleme ve disiplin kurulumuza, işyeri temsilcilerimize ve tüm üyelerimize özverili çalışmalarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Yeni üye arkadaşlarımızla gücümüze güç katmaya devam ediyoruz.’’ dedi

Başkan Mustafa Arslan’ın konuşmasından sonra, İlçe temsilcileri gündemle alakalı görüşlerini bildirdikten sonra toplantı sona erdi.

Bir 15 kişi, ayakta duran insanlar, açık hava ve şunu diyen bir yazı 'MEMUR-SEN KONFEDERASYONU EGİTİM-BİR-SEN EĞİTİMCİLER BİRLİGİ SENDİKASI AFYONKARAHISAR NOLU SUBE' görseli olabilir

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

E-Gazete webtv

Yazarlarımız

Afyonkarahisar Nöbetçi Eczaneler

E-Bülten Aboneliği