Telefon
WhatsApp
Vali Yiğitbaşı ilk ders zili  heyecanına ortak oldu

 İlköğretim Haftası Kutlama Programı kapsamında 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Programı Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, il müdürleri, öğrenci, öğretmen ve velilerin katılımıyla Atatürk İlkokulu’nda yapıldı.

Bir 12 kişi, ayakta duran insanlar, açık hava ve şunu diyen bir yazı 'AFYONKARAHISAR ATATÜRK İLKOKULU' görseli olabilir

 Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda ilk olarak İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın konuştu. Tüm öğrenci ve öğretmenlere başarılarla dolu iyi bir yıl geçirmelerini diledi.

Yeni Eğitim Öğretim Yılına  147 Bin 241 Öğrenci Başlıyoruz

Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı konuşmasında: “2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı hepimize hayırlı olsun.  841 okulumuzda 8281 derslikte, 10.972 öğretmen ve 147 bin 241 öğrenci ile bugün 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılına başlıyoruz. Ben tüm okul idarecilerimize, öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını diliyor, başarılar ve kolaylıklar temenni ediyorum. İnşallah hepimiz açısından güzel ve verimli bir yıl olur” dedi.

Bir 7 kişi, çocuk, oturan insanlar, ayakta duran insanlar ve iç mekan görseli olabilir

Eğitim ve Öğretimde Kalitenin Artması İçin Azami Gayret Göstermekteyiz

Ülkemizin en önemli meselesi olarak eğitimi görüyoruz diyen Vali Yiğitbaşı: “İnsan doğduğu andan itibaren öğrenmekte ve öğrendiklerini bir ömür boyu hayatına yansıtmaktadır. Hatta kendi hayatı dışında en yakınlarının çocuklarının hayatına da o etkileri yansıtabilmektedir. Gerek bilgi gerek insani ve millî değerler açısından eğitim olmazsa olmazımızdır. İşte bu nedenle bizler ülkemizin en önemli meselesi olarak eğitim ve öğretimi görmekte, bu alanda kalitenin artması için azami gayret göstermekteyiz. Türkiye, eğitimde geçmişten bugüne önemli mesafe kat etti. Okul sayılarımız, derslik sayılarımız, okullaşma oranlarımız, eğitimde fırsat eşitliği gibi birçok farklı alanda geçmişten bugüne kadar önemli ilerlemeler kaydedildi. Daha iyi bir eğitim, daha modern eğitim yuvaları, iyi yetişmiş eğitimcileri bu ülkeye kazandırmak için devletimiz tüm imkânlarını seferber etmektedir” diye konuştu.

Ülkelerin En Büyük Serveti İyi Yetişmiş İnsan Kaynağı

İnsanlığın bugüne dek geçirdiği süreçten ve yaşanan tarihi gelişmelerden çıkarabilecek en büyük dersin, tüm dünya milletleri için en önemli servetin sahip oldukları iyi yetişmiş insan kaynağı olduğunu belirten Vali Yiğitbaşı: “Kalkınma ve ilerleme yolunda Türkiye'yi hedeflerine ulaştıracak en temel güç eğitimli, nitelikli insan gücüdür. Öğretmenlerimiz, kıymetli fedakâr velilerimiz, iyi eğitimli ve nitelikli insan gücünü ülkemize kazandıracaklar. Geleceğimizin teminatı çocuk ve gençlerimizin iyi bir eğitim alması, kaliteli bir mesleki eğitimin yanı sıra gelişmeye ve araştırmaya açık bir bakış açısına sahip olabilmeleri, özgüveni yüksek, milli ve manevi değerlerine bağlı nesiller yetiştirilmesi için hepimizin ortak gayesidir” şeklinde konuştu. 

https://fb.watch/fwFHevE1np/

Afyonkarahisar’da eğitimde geliştirilmesi gereken bazı noktalar olduğu gibi iyi şeylerin de olduğunu söyleyen Vali Yiğitbaşı: “İlimizde eğitimde elde ettiğimiz önemli başarılarda var. İlimizde Teknofest ve İHA yarışmalarında çok önemli başarılara imza atılmıştır. TÜBİTAK’ta en fazla projesi kabul edilen iller arasındayız. Yakın zamanda yapılan Liselere Giriş Sınavında Türkiye birincisi çıkaran bir iliz. Tüm çocuk ve gençlerimizin fırsat eşitliği içinde eğitim-öğretim olanaklarından faydalanabilmesi için çalışmaya, özel sektör temsilcilerinin ve hayırsever vatandaşlarımızın da desteğiyle, eğitim alanında önemli atılımlar gerçekleştirmeye, bu alanda yeni reformlarla günün ihtiyaçlarına uyum sağlamaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Vali Yiğitbaşı konuşmasının son bölümünde şunları söyledi: “İdarecisi, velisi, öğretmeni, öğrencisi ile hep beraber hareket ederek bu eğitim öğretim yılının başarılı ve sağlıklı bir şekilde geçeceğine olan inancım tamdır. 2022–2023 Eğitim-Öğretim Yılı’nın hayırlı olmasını temenni ediyorum. Tüm öğrencilerimize zihin açıklığı, değerli öğretmenlerimize, eğitim kadromuza huzurlu ve verimli mesailer diliyorum. Velilerimize ise eğitim ve öğretim adına bizlere gösterecekleri desteklerden dolayı şimdiden teşekkür ediyorum.”

Öğrenciler Şiirler Okudu, Jimnastik ve Halk Oyunu Gösterileri Sundu

Düzenlenen program sonrasında Vali Yiğitbaşı öğrencilerin ilk ders heyecanına ortak oldu. Makamında okul Müdürü İsa Urhanoğlu’nu da ziyaret eden Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, 1-F sınıf öğretmeni Arzu Çalık ve 1-F sınıfı öğrencileriyle sohbet etti. Vali Yiğitbaşı, öğrencilere çok çalışmalarını, bol bol kitap okumalarını ve başarılı bireyler olmalarını tavsiye etti. Daha sonra öğretmenler odasında öğretmenlerle de bir araya gelen Vali Yiğitbaşı, yeni eğitim öğretim dönemine dair öğretmenlerle bir süre sohbet etti.   >>Haber: Rabia Ekmekçioğlu

Bir 12 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan görseli olabilir

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!