Telefon
WhatsApp
Türk doğaltaşı İtalya’da ağırlığını koydu

Ege Maden İhracatçıları Birliği, Marmomacc Uluslarası Doğaltaş Fuarı ile eş zamanlı olarak, “Sektörel Ticaret Heyeti” organizasyonu düzenledi.

Ege Maden İhracatçıları Birliği Başkanı İbrahim Alimoğlu, “İtalya'nın 2020 yılında 336 milyon dolarlık doğaltaş ithalatı 2021 yılında 427 milyon dolara yükseldi. Türkiye, İtalya'nın doğaltaş ithalatından yüzde 5,6'lık pay alıyor. Doğaltaş ihracatında dünya üçüncüsü, mermer-traverten ihracatında ise dünya birincisi olan ülkemizin İtalya'nın doğataş ithalatından daha fazla pay almasını istiyoruz. Birliğimizce Marmomacc Uluslararası Doğaltaş Fuarı ile eş zamanlı olarak Sektörel Ticaret Heyeti organizasyonumuzu 13 firmamızdan 15 temsilcimizin katılımıyla gerçekleştirdik.” dedi. 

Alimoğlu, Marmomac Fuarı’nın doğaltaş sektöründeki en son gelişmeleri keşfetme, doğaltaş endüstrisindeki en gelişmiş teknolojileri ve en ileri taş işleme sistemlerini görmek için en önemli platformlardan biri olduğuna değindi.

“Sektörel Ticaret Heyeti Organizasyonuna katılan firmalarımız İtalya’da önemli ticari bağlantılara imza attılar. Aynı zamanda heyet katılımcısı firmalarımızın iyi örnekleri yerinde görmesi, farklı uygulamaları kendi süreçlerine uygulaması için fuar alanında ilk gün İtalyan firmalara ziyaret gerçekleştirdik. Heyet organizasyonunun ikinci günü Fuar alanında gerçekleşen görüşmelerde heyet katılımcıları ortalama 5 İtalyan firma ile ikili görüşme gerçekleştirdi. Organizasyon süresince üç firma tesisini ziyaret edip, üretim, işleme ve satış süreçlerini birebir inceledik. Fuarın milli katılım organizasyonunu bu yıl 12’inci kez düzenleyen İstanbul Maden İhracatçıları Birliğimize teşekkürlerimi sunuyorum.” 

Marmomacc Uluslarası Doğaltaş Fuarı’na ve Ticaret Heyeti organizasyonuna Ege Maden İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Alimoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri İrfan Çelikten ve Olcay Arslan katıldı.

Sektörel Ticaret Heyetine katılan firmalar;

Başarırlar mermer san. Tic. Ltd. Şti.

Bg mermercilik madencilik san. Tic. Ltd. Şti.

Mrc dış ticaret ltd şti

İdeal stone maden - otomotiv sanayi ve ticaret limited şirketi

Sezgin Marble Tıc. Ve san. A.s.

Nakomar madencilik mermer ve enerji san. Tic. Ltd. Şti.

Şenler mermer

Kopturoğlu mermer mozaik

Bersam madencilik mermer sanayi ve ticaret ltd. Şti.

Ege antik mermer san tic. Ltd. Şti.

Alimoğlu madencilik san ve tic a.ş

Vizyon restorasyon ve doğaltaş maden

Kömürcüoğlu mermer tarım ürün.san.ve tic. A.ş

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!