Telefon
WhatsApp
Öğrenciler huzur ve güven içinde

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ve Afyonkarahisar Sağlık Bilimler Üniversitesinde (AFSÜ) eğitim gören öğrencilere, daha huzurlu ve güvenli bir yaşam ortamı oluşturmak adına yapılan güvenlik toplantısı, Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı’nın başkanlığında, AKÜ Senato Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.
Toplantıya Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı’nın yanı sıra AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, AFSÜ Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, Vali Yardımcısı Ali Rıza Çalışır, Afyonkarahisar Belediye Başkan Yardımcısı Barış Dal, İl Jandarma Komutanı Albay Yılmaz Kırgel, İl Emniyet Müdürü Ali Temiz, AKÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Şuayıp Özdemir ve Prof. Dr. Murat Peker, AFSÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Adem Aslan ile ilgili kamu kurum ve kuruluş temsilcileri katıldı.
Toplantıda İl Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü yetkililerince AKÜ ve AFSÜ yerleşkeleri, barınma, yurtlar ve çevresi için alınan güvenlik tedbirleri hakkında bilgiler verildi.
Toplantı kamu kurum ve kuruluş temsilcilerinin gündemde bulunan konularla ilgili görüş ve temennilerini aktarmaları ile sona erdi.
Toplantının ardından Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, Erenler bölgesinde bulunan Erenler Polis İrtibat Noktasında incelemelerde bulundu. Asayiş ve güvenliğin sağlanması noktasında yürütülen çalışmalara ilişkin bilgiler alan Vali Yiğitbaşı, bölgede incelemelerde de bulundu.
Karşılaştığı öğrencilerle sohbet eden, taleplerini dinleyen Vali Yiğitbaşı, öğrencilere başarılar diledi. >> Rabia Ekmekçioğlu

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!