Telefon
WhatsApp
Kaşıkla verip kepçeyle alıyorlar

‘Milletimize zamları yansıtmıyoruz diye öğünenler neredesiniz’ diye seslenen Mısırlıoğlu; “Dolar 18 Lira iken benzin 11.5 liraydı, şimdi dolar 13 lira benzinde 12.9 Lira. Güya dolar düşünce fiyatlar düşecekti.. Marketlere sözde fiyat baskını yapılırken, kazığın feriştahı AKP’den geldi. Hayat akışını değiştiren her şeye zam yaptınız. Bu bir ekonomik kriz değildir; bu bir yönetim zafiyetidir. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve kabinesinin ciddi hatalar yaptığı ve bedelini milletimizin ödediği 2021 yılını geride bıraktık. Artık yolun sonu göründü.
Yılın son kazığı. Elektrikte TRT payını Kaldırırken Söylemiştik, 100 TL’de 1 Liralık İndirim Yaptılar Bu Son Kazık.150 Kwh’a kadar olan tüketime % 52, üstünde olan tüketime %127 bindirdiler” dedi. Başkan Mısırlıoğlu” Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), 2022'nin ocak ayı için 1 milyon 220 bin ton hububatı satışa açtığını açıkladı. TMO, piyasayı regüle etmek için sattığı ekmeklik buğday fiyatına yüzde 23 ve arpa fiyatına ise yüzde 24 zam yaptı. Bu son zam ile fakirin ana gıdası olan ekmeğe zam kapıda demektir” diye ifade etti.
“Yıl 2002 işçi emekli aylığı 257 lira, asgari ücret 184 Lira. Yıl 2022 en düşük işç, emekli aylığı 1500 lira, asgari ücret 4250 lira. Zam oyunu ile Elektrik, doğal gaz ve akaryakıt zamları emekli maaş artışına etki etmeyecek şekilde yapıldı” diyen Başkan Mısırlıoğlu”Ticari kredi faizi son 2,5 yılın zirvesinde. Ticari kredi faizleri 23.56 ile en yüksek seviyeye ulaştı. Böylece merkez bankasını % 14 politika faizi ile ticari kredi faizleri arasındaki makas daha da açıldı ve 9,5 puan geçti. Bu daha az üretim daha çok enflasyon demektir.” dedi.
Dolar yeni yıla da hızlı başladı

Başkan Mısırlıoğlu “2021'i 13,30 ile kapatan dolarda 2022 ‘de ilk iş gününde 13,90 seviyesi aşıldı.20 Aralık’ta 18,36 ile zirveye yükseldikten sonra Merkez Bankası’nın örtülü döviz satışları ve kur korumalı mevduat uygulamasıyla 10,27’ye kadar gerileyen dolarda yükseliş sürüyor.2005 yılında enflasyonu % 7’ ye düşürdükten sonra % 36.1 ‘e yükseltmek ciddi bir başarıdır” dedi.
“Emeklilerimiz, memurlarımız, bu ay zam alacaklar ama alacakları zam daha ceplerine girmeden kat be kat fazlasıyla ceplerinden çıktı” diyen Başkan Mısırlıoğlu” Acilen kapsamlı bir enflasyonla mücadele programı uygulanmalıdır. Bu liyakat sız kadrolarınızla ve kuru inadınızda ısrar ederseniz bu günlerimiz iyi günler olur” dedi.
Emeklilerimize zam hüsranı

Başkan Mısırlıoğlu” En az yüzde 40- 50 zam bekleyen emeklilerimiz kabine toplantısı sonrası müjde bekliyordu. Âmâ dağ fare doğurdu. İşçi, ve Bağkur emeklilerimiz yine yandı. Yüzde yüz enflasyonun olduğu bir ortamda yüzde 25 zam oranı ile sefalete mahkûm edildiler. Ekonominin kitabını yazan AKP iktidarının son oyunu emeklilerimize oldu.
Bir zamanlar çay simit hesabı yapanlar bu hesabı birde şimdi yapsınlar. Artık simit emeklilerimiz için lüks oldu. Emeklimiz 2500 lira ile kiramı ödeyecek, tonu 4 bin lira olan kömürümü alacak, yüzde 15O artan elektrik faturasını mı ödeyecek, zamlanan ulaşım giderini mi karşılayacak, 300 liraya ulaşan tüp parasını mı ödeyecek, neyle karnını doyuracak, çocuğunun eğitim giderlerini nasıl karşılayacak. Yeter artık yeter düşün milletimizin yakasından” diye ifade etti.
Sağlık sistemini eleştiren Başkan Mısırlıoğlu” Ülkenin dört bir yanındaki devlet hastanelerinde yaşanan yoğunluk nedeniyle 'Merkezi Hekim Randevu Sistemi' ve 'Alo 182' üzerinden randevu bulmak oldukça zor.Özellikle de son dönemlerde hastalar, Sağlık Bakanlığı'nın 2011 yılında faaliyete geçirdiği MHRS ve Alo 182 üzerinden randevu alamamaktan şikayetçi.
Kamuda yeterli sayıda hekim, sağlık çalışanı ve hastane olmadığı için beklentiler karşılanamaz duruma gelmiştir. Bir devlet hastanesinde çalışan hekim günde 100-120 hasta bakmaktadır. Oysa bir hekim hastaya en az 15-20 dakika ayırarak günde ancak 20-30 hasta bakabilir.
Mevcut randevu sistemi 10 dakikada bir aynı anda 3 hastaya birden randevu verir hale getirilmiştir. Sağlık sistemi ve randevu sisteminin tıkandığını bir diğer göstergesi de acile başvuran hasta sayılarımız. 80 milyonluk ülkemizde acile başvuru sayımız yıllık 110 milyon." MHRS sistemi kötü. Sağlık çalışanı sayısı yetersiz. Hastane sayısı yetersiz. Türk insanı ekonomik, sosyal şartlardan dolayı çok fazla hasta oluyor”dedi.
Afyonkarahisar Belediyesinin hizmetlerini eleştiren Başkan Mısırlıoğlu” Afyonkarahisar’ımızın her mahallesi Belediye hizmetlerini yeterince alamadığından yakınıyor. Binlerce Üniversiteli gencimizin ikamet ettiği Erenler mahallemizde bir kapalı durağın bile olmayışı vatandaşlarımızı isyan ettiriyor. Yağmur atıksu kanallarının tamamlanamadığı mahallelerimiz dururken Uydukent’e yapılan bisiklet yollarının çok mu elzem olduğunu buradan yetkililere soruyoruz. Kış günü alelacele bitirilen bisiklet yollarına dikilen estetikten uzak dubalar şimdiden kırılmaya başladı. Yazık günah değil mi, çarçur ettiğiniz milletin parası. Erenler halkının Belediyeden isteklerini buradan yetkililere iletmek istiyorum. Erenler halkı mahallelerine Bilgi evi, kapalı Pazar yeri ve yeşil alanlar ile çocuk oyun parkları istiyor. Bu hizmetler sosyal Belediyeciliğin gereği yapılması gereken hizmetler” dedi. >> İsa Kuş

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

E-Gazete webtv

Yazarlarımız

Afyonkarahisar Nöbetçi Eczaneler

E-Bülten Aboneliği