Telefon
WhatsApp
İlk konuk, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar oldu

Toplantıya katılanlar arasında 21. Dönem Afyonkarahisar milletvekili Müjdat Kayayerli, Tütav Başkanı İşadamı Şükrü Koçoğlu, Aydınlılar Derneği Başkanı Halil Apaydın, Kütahya'dan Yetişenler Derneği Başkan Yardımcısı Faruk Aksulu, Uşaklılar Derneği'ni temsilen Zehra Bayram ve Denizlililer Derneği Başkan Yardımcısı Hamit Oğuz'la birlikte Emekli Albay Ahmet Bilginsoy, Afyonkarahisar Kültür ve Turizm Derneği kurucu genel başkan yardımcısı şair Ahmet Bodur da vardı.

Genel Başkanı Mehmet Ali Özerkan konuyla ilgili yaptığı açıklamada "Birlik, beraberlik ve dayanışma ruhuyla kardeşlik duygularımızın pekişmesine vesile olacak Ankara'da yaşayan tüm hemşehrilerimizin memnuniyetle karşılayacağı bir çalışmayı daha sizlerle birlikte hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Gördüğünüz gibi toplantıya çok yoğun bir ilgi var. Bundan böyle mümkün olursa hafta sonlarında Ankara’da Afyonkarahisar’ımızı en iyi şekilde temsil ederek burada yaşayan hemşehrilerimize önemli katkılar sunan değerli büyüklerimizle dernek genel merkezimizde sohbet toplantıları düzenlemeye devam edeceğiz." dedi.

Resim önizlemesi

İLK KONUK YENİMAHALLE BELEDİYE BAŞKANI
Özerkan; "Bugünkü etkinliğimizin ilk konuğu yoğun programlarına rağmen bizleri kırmayarak davetimizi kabul eden ve her platformda Afyonkarahisarlı olduğunu gururla ifade eden, bölgenin sanayi bölgesi olması nedeniyle gündüz 1.500.000 kişiye gece 850.000 kişiye Yenimahalle Belediyesi olarak hizmet götüren çok değerli hemşehrimiz Yenimahalle Belediye Başkanımız Sayın Fethi Yaşar'dır. Değerli büyüğümüze katılımlarından dolayı çok teşekkür ediyorum." dedi.

HİÇBİR ZAMAN DESTEĞİNİ ESİRGEMEDİ
Özerkan "Değerli başkanımızı 2015 yılında yeni seçilen yönetim kurulumuzla birlikte ziyaret ederek 47 yıl önce kurulan derneğimize bir yer alacağımızı söyledik ve kendisinden yardım istedik. Değerli başkanımız, niyetimizin halis olduğunu görünce, Sandıklılılar Vakfı'nda olduğu gibi bize de ekonomik destek vererek şu anda içerisinde bulunduğumuz bu daireyi derneğimize kazandırmamız için eksiğimizi tamamlayarak bize güç verdiler. Tabi burayı aldıktan sonra da sayın başkanımızdan taleplerimiz bitmedi. Perde, projeksiyon cihazı vb. isteklerimizi de yerine getirerek bugüne kadar hiç bir talebimizi geri çevirmediler."

HER YIL 1000 HEMŞEHRİMİZLE İFTAR
"Başkanımız göreve geldiğinden bugüne kadar her yıl Ramazan ayında en 1000 hemşehrimizi iftar sofralarında buluşturduğu gibi, Egem Platformuna bağlı sekiz ilimizin mensuplarını da aynı şekilde iftar sofralarında buluşturarak o mübarek günlerin manevi huzuruna erişmemize vesile oldular."dedi.
Büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları için bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından mikrofonu Fethi Yaşar'a bıraktı.
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar; Ankara'da yaşayan hemşehrilerine katılımlarından dolayı teşekkür ederek başladığı konuşmasına, her zaman Afyonkarahisarlı olmaktan gurur duyduğunu bir kez daha ifade ederek "Ankara'ya gelen tüm hemşehrilerimize her zaman kapımızı açık tuttuk bundan sonra da açık tutacağız. Gerek hastanelere sağlık için gelen, gerekse eğitim için Ankara'da bulunan ve bize başvurarak yardım isteyen tüm hemşehrilerimize hiçbir ayrım gözetmeksizin yardımcı oluyoruz." dedi.

Resim önizlemesi

DERNEK ÇALIŞMALARINA TAM DESTEK
Dernek çalışmalarını da yakından takip ettiği söyleyen Yaşar; derneğin eğitime sağladığı katkıların çok önemli olduğunu ve çok daha fazla destek olunması gerektiğini vurgulayarak her zaman dernek çalışmalarını desteklediğini ve dernek yönetim kurulunun her zaman yanında olduğunu söyledi.

95 YAŞINA RAĞMEN EMEKLİ ALBAY AHMET BİLGİNSOY'DA TOPLANTIDAYDI
Her toplantıya canını dişine takarak katılmaya çalışan ve bir an bile hemşehrilerinden ayrı olmayı düşünmeyen Em. Alb. Ahmet Bilginsoy da toplantıya katılanlar arasındaydı. Bilginsoy yaptığı konuşmada "50 yıldan fazla oldu, Türkiye'nin neresinde bir Afyonkarahisarlı varsa adıyla soyadıyla telefon numarası ve adresiyle listesini tuttum. Benim bu çalışmam çok önemli bir çalışmaydı. Sizlerin benim bu çalışmama sahip çıkıp devam ettirmenizi diliyorum." dedi.

Resim önizlemesi

MÜJDAT KAYAYERLİ DE TOPLANTIYA KATILDI
Dernek faaliyetlerini yakından takip eden 21. Dönem Afyonkarahisar milletvekili Müjdat Kayayerli'de birliğin, beraberliğin dayanışmanın önemine vurgu yaparak "Dernek çalışmalarını her zaman çok yakından takip ediyorum. Çalışmalarını çok yerinde ve başarılı buluyorum. Yönetim kurulunun yeni projelerinden de haberdarım, eğer hayata geçirilebilirse çok daha önemli çalışmalara imza atacaklarına yürekten inanıyorum." dedi. Hemşehrilik bilincinin artırılması için atılması gereken adımlar hakkında karşılıklı fikir alışverişi ile devam eden sohbet toplantısı, Yenimahalle Belediyesi'nin ikramlarıyla sona erdi. >> Kadınana

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!