Telefon
WhatsApp
Farkındayız, çölyaklıların yanındayız

Sosyal belediyecilik anlayışı doğrultusunda insan sağlığını önceleyen projelere imza atan Zeybek Başkan, çölyak rahatsızlığı olan vatandaşları unutmadı. Onlar için glütensiz ürünlerin yer aldığı özel kahvaltı programı yapıldı. Toplumun tüm kesimlerini kucaklayan geniş bir hizmet yelpazesine sahip olan belediyemiz, özel durumları nedeniyle ömür boyu diyet zorunluluğu olan çölyaklılara destek olmaya devam ediyor.
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek önderliğinde Muhtarlık ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, Çölyaklı vatandaşlarımızın yeterli ve dengeli beslenmelerine yardımcı olmak amacıyla gıda yardımlarına devam ederken, çeşitli organizasyonlarla da bir araya geliyor. Belediyemiz, “Hayat Glütensiz de güzel” sloganı ile gerçekleşen çalışmalar kapsamında glutensiz özel ürünlerden oluşan kahvaltı programında vatandaşları ve çocukları misafir etti.

Özel olarak glutensiz pasta hazırlatıldı
Tüm vatandaşlarımızla yakından ilgilenen Zeybek Başkan, çölyak rahatsızlığı olan katılımcılarla önce kahvaltı yaptı ardından glütensiz pastayı çocuklarla birlikte kesti. Başkanımız ve çocuklar pastayı birlikte keserek ‘Hayat Glütensiz de güzel’ mesajı verdi.
Programa Başkanı Mehmet Zeybek’in yanı sıra Koç Üniversitesi Hastanesi’nde görev yapan Prof. Dr. Şükrü Hatun, Muhtarlık ve Sosyal Hizmetler Müdürü Mustafa Demirhüyük, Yüntaş AŞ. Genel Müdürü Arif Birsen, SYDV Müdürü Yaman Şenol, Glutensiz Gıda üretimi yapan İşletme Sahibi Emine Yılmaz ve vatandaşlar katıldı. Programda açıklama yapan Prof. Dr. Şükrü Hatun Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’e teşekkür ederek yerel yönetimlerin bu konuda gösterdiği hassasiyetin önemine dikkat çekti.

“YALNIZ DEĞİLSİNİZ, HER DAİM KAPIMIZI ÇALABİLİRSİNİZ”
Çölyak rahatsızlığı olan vatandaşlara destek olmaya devam ettiklerini belirten Belediye Başkanı Mehmet Zeybek yaptığı konuşmada; “Biz kendimizi çölyak rahatsızlığı olan kardeşlerimizden farklı görmedik. Her daim çektikleri sıkıntıları, glütensiz ürünlere olan ulaşım zorluğunu çok iyi biliyoruz. Belediye olarak dertlere derman olmak, bir nebzede olsa destek çıkabilmek amacıyla çocuklarımıza ve ailelerimize gıda kolisi uygulamasını başlattık. Yılda dört kez olmak kaydıyla ihtiyaçlarınızı karşılamak için bu uygulamayı hayat geçirdik. Pandemi sonrasında çocuklarımız için özellikle bir kahvaltı programı sözümüz vardı. Hepinize afiyet olsun diyorum. Çocuklarımızın gönüllerine dokunduysak, yaralara merhem olduysak ne mutlu bize. Yalnız değilsiniz, her zaman yanınızdayız, her daim kapımızı çalabilirsiniz. Kendimizden farklı görmüyoruz, empati yaparak sizlere olan desteğimizi sürdürüyoruz ”dedi.

GLUTENSİZ GIDA PAKETİ DESTEĞİ SÜRÜYOR
Kahvaltı programında çölyaklı ailelere glütensiz gıda kolisi dağıtımı da yapıldı. Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ve ekibi, içerisinde 20 adet glüten içermeyen ürünlerin yer aldığı 150 adet paketi bizzat teslim etti. Vatandaşlar ise Başkanımız Mehmet Zeybek’e desteklerinden ötürü teşekkür ederek hatıra fotoğrafları çektirdi. Başkan Zeybek himayelerinde binden fazla çölyaklı vatandaşlaraa gıda kolileri bu sayede 5. kez ulaştırılmış oldu. Belirli periyotlarla glutensiz ürün desteğini sürdüren ekipler, şehrimizdeki tüm çölyak hastalarına ulaşmaya devam edecek. >> Serap Keskin

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

E-Gazete webtv

Reklam

reklam

Yazarlarımız

Afyonkarahisar Nöbetçi Eczaneler

E-Bülten Aboneliği