Telefon
WhatsApp
Bebek Bakımı Sadece Annelere Yüklenmemeli

Her yıl 1-7 Ekim tarihleri anne sütü ile beslenmenin önemine yönelik farkındalığı arttırmak amacıyla Emzirme Haftası olarak kutlanıyor. Bu hafta kapsamında düzenlenen etkinliklerde her annenin kendi bebeğine özel ve uygun olarak ürettiği anne sütünün, yaşamın ilk 6 ayında bebeklerin ihtiyacı olan tüm besin maddelerini ve sıvıları içerdiği önemle vurgulanıyor.

Bu kapsamda Afyonkarahisar Devlet Hastanesinde oluşturulan farkındalık standını ziyaret eden Vali Yiğitbaşı, stantta kendisine ikram edilen reyhan şerbetini içerek, yetkililerden bilgi aldı.

Ardından hastane bünyesinde faaliyet gösteren Gebelik Okulu’nu da ziyaret eden Vali Yiğitbaşı, Yenidoğan Bebek Eğitim Odasında yeni doğmuş bebek bakımıyla ilgili uygulama eğitimine katıldı.

Bebek Bakımı Sadece Annelere Yüklenmemeli

Bebek bakımının ve eğitiminin sadece kadınlara yüklenmemesi gerektiğini ifade eden Vali Yiğitbaşı: “Bu süreçte babalar da annelerimize destek olmalılar. Zor olan bir süreç birlikte olunca daha kolay bir şekilde geçirilebilir. Bu hafta Emzirme Haftası. Anne sütü bebekler için gerçekten çok çok önemli. Sağlık Bakanlığımız, doktorlarımız ilk 6 ay anne sütünün önemli olduğunu her fırsatta defalarca dile getiriyor. Biz de bu konuda oluşturulan farkındalık etkinliğine katılarak destek olmak istedik. Bu güzel etkinlik için hastane yönetimine ve tüm personele teşekkür ediyorum” dedi.

Tüm personele teşekkür eden Vali Yiğitbaşı, günün anısına fotoğraf çektirdi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!