Telefon
WhatsApp
Bakan Varank TEKNOFEST alanında

Afyonkarahisar Valimiz Kübra Güran Yiğitbaşı, Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, Milletvekilleri Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven’in ev sahipliğinde düzenlenen etkinlikte yarışmalara katılan gençlerle yakından ilgilenen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank festivalin Afyonkarahisar’da düzenlenmesi noktasında destek veren herkese teşekkür etti. Sanayi ve Teknoloji Bakanı  Mustafa Varank `ın Afyonkarahisar`daki programına Vali Kübra Güran Yiğitbaşı, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ve TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal eşlik etti. Afyonkarahisar Motor Sporları Merkezi`ndeki alanda kurulan stantları gezen Bakan Mustafa Varank, öğrencilerle sohbet etti.Bakan Varank, Uluslararası İHA Yarışlarının katılığı etkinlik alanında yaptığı konuşmada, Büyük Zaferi`in 100. Yılı dolayısıyla Kütahya ve Afyonkarahisar`da mutlaka etkinlik yapılması gerektiğini söyledi.

Bir 5 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir

Seneye de Cumhuriyetimizin 100. Yılının kutlanacağını dile getiren Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, şöyle konuştu: "Ama bu yıl Büyük Zafer`in 100. Yılını kutluyoruz. Bu anlamda genç arkadaşlarımızı ve takımlarını Afyonkarahisar`da misafir ediyoruz. 2018 yılında yola çıktığımızda sadece 14 farklı kategoride 5 bin takımın yarıştığı teknoloji yarışmaları, bugün gelinen noktada 40 farklı kategoride 150 bin takım 600 bin öğrencinin yarıştığı büyük bir coşkuya dönüşmüştür. Biz geldiğimiz durumdan çok memnunuz. Biz, genç kardeşlerimizin ve lise çağındaki arkadaşlarımızın kendi İHA`larını tasarlayıp takımlarını oluşturması ve sinerjiyle beraber çalışma anlayışıyla yerleştirip buralara geldi. Teknoloji harikası ürünlerini yarıştırmalarından da gerçekten çok memnun oluyoruz."

"BİZ, KAYNAKLARIMIZI TEKNOFEST`E VE GENÇLERE AKITIYORUZ"

Sanayi ve Teknoloji Bakanı  Mustafa Varank,  Afyonkarahisar`a gelen gençlerin ilerleyen yıllarda Türkiye`nin en başarılı mühendisleri ve teknisyenleri olacağını ve ülkenin gelecekteki uzay ve havacılıkta yazacağı başarı hikayelerine imza atacaklarını vurguladı. Buraya gelen gençlerin geleceğin Selçuk Bayraktarları olacağına dikkat çeken Varank, "Bu manada ben bütün kardeşlerime teşekkür ediyorum. Bu işlere önem verdiniz, ilgi duydunuz ve bizimle beraber bu yarışmalara katıldınız. Biz de elimizde hangi imkan varsa, bunları sizin hizmetinize sunmak için gayret gösteriyoruz. Buraya Türkiye`den binlerce öğrenci geldi. Biz, onları burada ağırlıyor ve misafir ediyoruz. Yarışmaya hazırlanırken teknik ve malzeme desteği veriyoruz. Özellikle şirketlerimiz ve enstitülerimiz sizlere arkadaşlık, mentörlük yapmaya çalışıyor. Saha ziyaretleri yapıyorsunuz. Bunların hepsi sizleri geleceğe hazırlamak ve alanızda başarılı birer girişimci, profesyonel yapabilmek içindir. Bize diyorlar ki, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile TÜBİTAK kaynaklarının, musluklarının ağzını açtı, damadın festivaline para akıtıyor. Ama, bunu söyleyenler, bu gençlerin heyecanına çok ayıp ediyorlar. Biz, kaynaklarımızı birilerinin festivaline akıtmıyoruz. Biz, kaynaklarımızı TEKNOFEST`e ve gençlere akıtıyoruz. Onlar için bu imkanları sunuyoruz. Onlar da işte buraya gelip, gerçekten çok başarılı işler yapıyorlar" dedi.

Bir 10 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava görseli olabilir

"GENÇLERİMİZE HARCADIĞIMIZ HER BİR KURUŞ, AKITTIĞIMIZ HER BİR EMEK HELALDİR"

          Liseler Arası İHA Yarışlarının yapıldığı alandaki gençlere de seslenen Bakan Varank, Türkiye`nin geleceğini inşa edecek olan gençlerin TEKNOFEST gençleri olduğunu söyledi.Türkiye`nin başarı hikayesini de TEKNOFEST kuşağının yazacağını dile getiren Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "İşte o TEKNOFEST kuşağı da şu anda burada. Kendi çabalarıyla geliştirdikleri İHA`larını yarıştırıyorlar. Biz onlara bakanlık, TÜBİTAK, T3 Vakfı ve diğer birçok kuruluşlarımızla destek oluyoruz. Burada gençlerimize harcadığımız her bir kuruş, akıttığımız her bir emek helaldir. Biz, bu işleri yaptığımız için çok memnunuz. Gençler, bizim gurur kaynağımız. Hepinize başarılar diliyoruz" ifadelerini kullandı

 

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

E-Gazete webtv

Yazarlarımız

E-Bülten Aboneliği