Telefon
WhatsApp
AK Parti, yangın bölgesine yardım tırı gönderdi

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı öncülüğünde Kadın ve Gençlik Kolları’nın desteğiyle orman yangınlarının etkili olduğu illere ulaştırılmak üzere yardım malzemesi toplandı. Hazırlanan yardım malzemelerinin bulunduğu tır; dualar eşliğinde ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere yola çıktı. AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay yaptığı açıklamada, tüm Türkiye’ye geçmiş olsun dileklerinde bulunarak; “Afyonkarahisar AK Parti teşkilatları olarak öncelikle Belediye Başkanımız, İl Genel Meclis Başkanımız, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanlarımızın öncülüğünde bir yardım tırı hazırladık. Biz tüm Türkiye’ye geçmiş olsun diyoruz. Allah doğal afetlerden, yangınlardan, kazalardan ülkemizi korusun diyoruz. Biz oradaki vatandaşlarımızın yaralarına bir nebzede olsun merhem olabilmek için bir yardım tırı gönderiyoruz. Biz onların her zaman yanındayız ve destek olmaya hazırız”.
O BÖLGEDE GIDA İHTİYACI VAR
İl Genel Meclisi (İGM) Başkanı Burhanettin Çoban da, yardım tırını hazırlayan AK Parti Afyonkarahisar teşkilatını tebrik ederek; “O bölgede çok ciddi gıda ihtiyacı olduğuna dair bilgiler geldi. İl teşkilatımızda gıda ve diğer ihtiyaç maddelerini oluşan tır hazırladılar. İnşallah tırımız sağ salim ihtiyaç sahiplerine ulaşır”
ÜLKEYİ ZOR DURUMA SOKMAYA ÇALIŞIYORLAR
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ise, ülkenin dört bir köşesinde aynı anda çıkan yangınların düşündürücü olduğunu ifade ederek şöyle konuştu; “Bunun normal bir yangın olmadığı, birileri tarafından sabote edildiği özellikle çıkartıldığı izlenimi herkes tarafından biliniyor. Türk milleti güçlü, biz güçlü bir milletiz, güçlü bir devletimiz ve hükümetimiz var. Başımızda gerçekten ülkesini, vatanını, bayrağını ve halkını seven bir Cumhurbaşkanımız var. Tabi terörde istediklerini alamayanlar orman yangınları çıkartarak ülkeyi zor duruma sokmak için gayret sarf ediyorlar. Başaramayacaklar, bu birliktelik olduğu sürece bu milletin sırtı yere gelmeyecektir. Biz de Belediye olarak elimizden gelen desteği veriyoruz vermeye de devam edeceğiz.” Konuşmaların ardından yapılan dua ile yardım tırı yola çıktı. >> Rabia Ekmekçioğlu

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

E-Gazete webtv

Yazarlarımız

Afyonkarahisar Nöbetçi Eczaneler

E-Bülten Aboneliği