Telefon
WhatsApp
Afyon Girne koleji’nin büyük başarısı

Afyon Girne Koleji Galaxy Takımında Bilişim Teknolojisi öğretmeni Nur Tamur ve takımında yer alan öğrencileri 5. Sınıf öğrencilerinden Furkan Gök ve Rabia Yorulmaz çalışmaları Afyon Girne Kolejine madalya ve plaket kazandırdı.
Afyon Girne Koleji Galaxy Takımı bu başarı için 6 ay süren yoğun bir çalışma temposu ile elde etti. Galaxy Takımı Mat isimli pano üzerinde verilen görevleri en kısa sürede, en hızlı şekilde hatasız yapabilen robot komutunu geliştirdi.

AFYON GİRNE KOLEJİ ÖĞRENCİLERİ İÇİN YENİ HEDEF ŞAMPİYONLUK

Ortaokullar arası Robotik Kodlama Online turnuvasında elde edilen başarı Afyon Özel Girne Koleji öğrencileri için de umut kaynağı oldu. 15 kişilik bileşim laboratuvarında fikir üreten öğrenciler yeni turnuvalarda şampiyon olmak için şimdiden çalışmalara başladılar. Kolej yönetim kurulu başkanı Şükrü Şensoy, Galaxy Takımını çalışmalarından kazanmış oldukları bu ödül ve başarılarından dolayı tebrik ederken ekip çalışmasının ne kadar önemli olduğuna vurgu yaptı.
Afyon Girne kolejinin bu başarısı uluslararası toplantıya davet edildi
Galaxy Takımının yapay zeka alanındaki bu çalışmalardaki başarısı otoritelerin de dikkatini çekti.
Afyon Özel Girne Koleji Galaxy Takımı Urfa Harran Üniversitesi Uluslararası Yapay Zeka Konferansına davet edildi. Katılımcılar konferansta Türkiye’de yapay zeka ile ilgili yapılan son çalışmalar hakkında bilgi ve deneyim elde ettiler. >> Rabia Ekmekçioğlu

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

E-Gazete webtv

Yazarlarımız

Afyonkarahisar Nöbetçi Eczaneler

E-Bülten Aboneliği