Gençler hastanede boyama yaptı

Gençler hastanede boyama yaptı

Gençler hastanede boyama yaptı haberinin gerçek görüntüsü.

Yazdır

2018-12-02 22:15

Gençlerin iyilik ağacı projesi ilimizde; Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Cumhuriyet Mahallesinde hizmet veren Afyonkarahisar Gençlik Merkezi tarafından yapılan sosyal sorumluluk faaliyetleri ile aktif bir şekilde yürütülüyor.
Bu kapsamda;  Afyonkarahisar Gençlik Merkezi Güzel Sanatlar Kulübü Resim Eğitmeni Pelin Yıldırım ve gönüllü gençler Afyon Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tıp Fakültesinin Çocuk Biriminin duvarlarına eğlenceli sanatsal çalışmalar yaptılar.  
Yapılan faaliyete hastanede çalışan doktorlar, öğrenciler ve personel de dahil oldular.  Hastane duvarları çizgi film kahramanları, eğitici görseller ile rengarenk bir görünüm kazandı. Gönüllü gençlerin sanatsal dokunuşları ile burada yatan hasta çocuklar için renkli bir dünya oluşturularak tedavi süreçlerine katkı sağlandı. Emeği geçen Resim öğretmeni ve gönüllü gençleri kutluyoruz.
Benzer çalışmalarda yer almak isteyen gençlerimizi Cumhuriyet Mahallesinde hizmet veren Afyonkarahisar Gençlik Merkezine bekliyoruz.
Gençlerin İyilik Ağacı, iyilik yapmanın alışkanlık haline dönüşmesi, iyiliklerin paylaşılması yoluyla toplum bilincinin artırılması ve kişilerin değil, yapılacak iyiliklerin ön plana çıkması amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü bünyesindeki 81 ilde tüm Gençlik Merkezlerinde yürütülen bir sosyal sorumluluk projesidir.  
Proje ile   gençliğinin yerel ve evrensel sorunlara karşı duyarlılığının arttırılması, bu sorunların çözümünde aktif olarak yer almalarının ve kendi akranları başta olmak üzere toplumun her kesiminden insanla etkili iletişim kurmalarının sağlanması, gençlerin topluma karşı sorumluluk duygularının geliştirilerek iyilik yapmalarının alışkanlık haline dönüştürülmesi amaçlanmakta. >> Serap Keskin