Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Kadınlar Meclisinde Canser Kuzu dönemi
Güncel
2019-08-27 23:29

Kadınlar Meclisinde Canser Kuzu dönemi

Afyonkarahisar Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi, olağan genel kurul toplantısını gerçekleştirdi. Belediye Meclis Salonu’nda düzenlenen genel kurulda başkanlığa Canser Kuzu seçildi.

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Başkan Yardımcısı Süleyman Karakuş, Afyonkarahisar Muhtarlar Derneği Başkanı Suat Uygur’un da katıldığı genel kurulun Divan Başkanlığını Afyonkarahisar Kent Konseyi Başkanı Şemseddin Yasan yaptı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan genel kurul toplantısının açılış konuşmasını Kent Konseyi Başkanı Şemseddin Yasan yaptı. Genel kurulun hayırlara vesile olmasını temenni ederek konuşmasına başlayan Yasan, Kadın Meclisi üyelerine, Kent Konseyi’nin faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Genel Kurulda daha sonra yapılan oylamada Canser Kuzu ve yönetimi Afyonkarahisar Belediyesi Kent Konseyi Kadınlar Meclisine seçildi.

Oylamada Başkanlığa seçilen Canser Kuzu bir teşekkür konuşması yaptı.

Kuzu konuşmasında; Sayın Belediye Başkanım Sayın Kent Konseyi Başkanım Divan Başkanım Divan Üyelerim basın mensuplarımız kıymetli kadınlarımız genel kurulumuza hepiniz hoşgeldiniz . Sayın Belediye Başkanımız , Sayın Kent konseyi başkanımızın takdirleri ile  Kent konseyi kadın meclis başkanlığına seçildim. Kendilerine çok teşekkür ediyorum.

Afyonkarahisar Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı olarak karşınızdayım.

Öncelikle hepinizi saygı ve dualarımla selamlıyorum.

Kent Konseyi Kadın Meclisimiz Yeni bir döneme hep birlikte başlıyoruz. Ekibimizde çok değerli kadınlarımız görev alacaktır ve Afyon Belediyesi kent konseyinin kadın ayağı olarak güzel projelere çalışmalara imza atacağız inşallah . Kadınların sosyal-kültürel ve bilimsel gelişme içinde özgür düşünen, hak ve özgürlüklere saygılı, üretken ve eşit haklara sahip bireyler olması yolunda katkı koymayı ve bu amaç doğrultusunda eğitim, araştırma vb etkinliklerde bulunmayı planlıyoruz. Yaptığımız etkinliklerde şehrin her kesiminden kadınlarımızla ortak çalışmalar yapacağız. Birlikte hareket ettiğimiz sürece daha güzel işler başaracağız.

Ben ve yönetim kurulu üyelerimin asli görevi, Kadınların, karar alma süreçlerine ve kentsel yaşamın her alanına etkin olarak katılımını sağlamak; kadınların sorunlarından, gereksinmelerinden ve beklentilerinden yola çıkılarak, bu konularda çözüm önerileri ve projeler üretmek; kadınlarla ilgili bu öneri ve projelerin gerçekleşmesine katkıda bulunmak ve katılmak; kadınların yerel hizmetlerin yürütülmesinde, daha çok sorumluluk üstlenilmesi hedefinin gerçekleştirilmesine yönelik işlevleri yerine getirmek olacaktır.

Kadınların, gerek bireysel olarak ve gerekse kadınlarla ilgili kurulmuş olan kuruluş, STK temsilcileri ve kadın sorunları ile ilgili kamu kurum ve kuruluşları ve gönüllüler yolu ile Kent Konseyinde, dolayısıyla Belediye yönetimine daha etkin olarak katılım ve denetim işlevini yerine getirmelerini sağlayacağız.

Kadınlar Meclisi olarak; Afyonkarahisar’da Kent sorunlarını demokratik bir biçimde tartışmak, katılımcı demokrasi ilkelerini yaşama geçirmek ve uzlaşma kültürünü geliştirmek, hemşerilik hukuku ve ortak yaşam bilincinin geliştirilmesini, çok ortaklı ve çok aktörlü yönetişim anlayışının benimsenmesini sağlamak en büyük amacımız olacaktır.

Aslında halkın en kolay ulaşabildiği yerdir belediye. Kent konseyleri; kent yaşamında kent vizyonunun ve hemşehrilik bilincinin geliştirilmesi, kentin hak ve hukukunun korunması, sürdürülebilir kalkınma, çevreye duyarlılık, sosyal yardımlaşma ve dayanışma saydamlık, hesap sorma ve hesap verme, katılım, yönetim ve yerinden yönetim ilkelerini hayata geçirmeye çalışan yapılardır.

İlimizde bulunan kader mahkumu kadınlarımızda,  huzurevindeki yaşlı kadınlarda bizim hemşerimizdir. Kadınlar olarak dertlerimizle, dertlenelim, sevinçlerimizi paylaşayım, bu şehre ait, fikrim, düşüncem var diyen her kadını dinleyip görüşebiliriz. Bu görüşleri derleyip, toparlayıp, gereken mercilere uygun üsluplarla rapor olarak sunabiliriz. Önce yapıp görmek,  sonra da eksikleri ifade etmek ilkemiz olacaktır

Hepinize saygılarımı sunuyorum. Rabbim yar ve yardımcımız olsun”dedi.

Genel kurulda son olarak konuşan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Canser Kuzu ve ekibini tebrik etti. Kadınların her alanda çok başarılı olduklarını ve Kent Konseyi Kadınlar Meclisinin de bundan sonra büyük başarılara imza atacağından emin olduğunu söyledi.

Kadınlar Meclisinden gelen her türlü talebin kendileri için bir emir telakki olarak kabul edeceklerini belirten Zeybek, her toplantıda kadınların bu denli kalabalık olmalarını ve birlik, beraberlik içinde kararlar almalarını istedi.

Canser Kuzu başkanlığındaki Kent Konseyi Kadınlar Meclisi yürütme kurulunda ise şu isimler yer alıyor.   Canser Kuzu, Zeynep Ülker, Şerife Yasan İstek, Münevvere Aydoğmuş, İlknur Tutumlu,Şerife Durgut, Cennet Koç Yılmaz,  Emel Kuş, Adalet Atacan, Hatice Duru Onur ve Serap Keskin,

Kent Konseyi Kadınlar Meclisi Başkanlığına seçilen Canser Kuzu genel kurulun ardından toplantı salonunda yönetim kurulu üyeleriyle ilk toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda önümüzdeki günlerde yapılması gereken faaliyet ve ziyaretlerle ilgili bilgi alış verişinde bulunuldu.     >> Serap Keskin


Bu haber 279 kez okundu.

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
                                                   8 + 1 = ?

HAVA DURUMU

ANKARA

SON YORUMLAR

ANKETLER

Bugün Seçim Olsa Hangi Partiye Oy Verirdiniz?Kadınana Gazetesi - İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Kadınana Gazetesi 2016