Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Sümer’de UYAN’a büyük destek
Siyaset
2019-02-27 22:37

Sümer’de UYAN’a büyük destek

“En büyük destekçim kadınlardır”

İlimizin en merkezi ve eski mahallelerinden biri olan Sümer Mahallesine uzun yıllardan bu yana hizmet veren Muhtar Adayı Selma Uyan, mahallesinde girilmedik gönül, çalınmadık kapı bırakmıyor. Sümer Mahallesinin sorunlarını çok iyi bilen ve bu güne kadar bu sorunların çözümü konusunda mücadeleler veren Muhtar adayı Selma Uyan, Sümer Mahallesinin vefat eden Muhtarı Hesna Sarıtoprak'ın azası olarak bu güne kadar hizmetlerini sürdürmüştü.

Sümer Mahallesi sakinlerinin sorunlarını çok iyi bildiğini belirten Selma Uyan; "  Sorunlarımızı en iyi ben biliyorum. Bunların takipçisi olacağız. Bazı güzel projelerim var. Hem kadınlara hem de erkeklere yönelik projeler bunlar. Kadınlarımızın sesi olacağım. Bunları yapacak bilgi birikimine sahibim. Mahalle sakinlerimiz bana destek verirse, inşallah mahallemiz kalkınacak” dedi.

KENTSEL DÖNÜŞÜM HIZLANACAK

31 Mart yerel seçimlerinde Sümer Mahallesine muhtarlığını açıklayan ve uzun süredir çalışmalarını sürdüren Selma Uyan, mahallesinde, özellikle kentsel dönüşüm çalışmaları konusunda projeler hazırlıyor.
Sümer Mahallesinin üst tarafında oturan ve Kentsel Dönüşüm kapsamında olduğu gibi şu an için doğalgaz dahi alamayan mahalle sakinlerinin sorunlarının bir an evvel çözümü için yetkililerle görüşmelerinin sürdüğünü belirten Muhtar adayı Selma Uyan, bu konunun bir an evvel çözüme kavuşması için çalıştıklarını söyledi.

SAĞLIK OCAĞI İHTİYACI

Sümer Mahallesinde yine eksikliği hissedilen bir sağlık ocağının da muhtarlığı döneminde yaptırılacağının sözünü veren Muhtar adayı Uyan, sağlık ocağının yapılması ve yer tespiti için çalışmalarının sürdüğünü söyledi.

Gazeteniz Kadınana'ya özel açıklamalarda bulunan Sümer Mahallesi Muhtar adayı Selma Uyan,  vatandaşların büyük sorunu haline gelen metruk binaların yıkılması ve yerlerinin güvenli bir alana dönüştürülmesi için şimdiden projelerini hazırladığını söyledi.

Bilgi evi ve Fırın yapılacak

Sümen Mahallesi Muhtar adayı Selma Uyan, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından göreve gelmesi halinde, Mahallenin Aksaray'lı kısmına bir adet mahalle fırını yaptıracağını, yine mahallesine bir bilgi evinin yapılması için çalışacağını, yine yukarı kısımlarda bozulmuş olan yolların bir an evvel yaptırılacağını söyledi.

MUHTARLIK'TAN TÜM MAHALLE İZLENECEK

Özellikle mahallesinde, Hıdırlık etekleri kısmında yer alan oyun parklarının ve mesire alanlarının, herhangi bir tatsız olaya karşı güvenlik kameralarıyla donatılacağını söyleyen Muhtar adayı Selma Uyan, zaman zaman buralarda tatsız olayların ve hatta tacizlerin yaşandığını, bazı bölümlerde ise alkol alındığını belirterek, tüm bu tatsızlıkların önüne geçilmesi için tüm mekanların muhtarlık binasından kamera sistemi ile izleneceğini ve kötü durumların anında emniyete bildirileceğini söyledi.


SÜMER'İN DERDİ BENİM DERDİM

MAHALLENİZİN SORUNLARI VE  İHTİYAÇLARI NELERDİR?

Uzun yıllardan bu yana Mahalle Muhtarlığımızın azası olarak çalışmaktayım. Bir mahalleli olarak mahallemizin sorunlarını çok iyi biliyorum. Bu aşamada tüm mahalle sakinlerimizi evlerinde ziyaret edip, sorun, talep ve önerilerini dinliyorum. Kapı kapı dolaşıp, açılan bu kapılardan gönüllere girmeye çalışıyoruz.

SİZE DESTEKTEN MEMNUNMUSUNUZ?

UYAN; Mahallemizde tespit ettiğim bu sorunların ve eksiklerin giderilmesi ihtiyaçlarımızın karşılanması amacıyla başta valiliğimiz, belediyemiz ve ilgili kamu kuruluşlarımız ile uyumlu bir şekilde çalışacağım. Bu süreçte en büyük destekçilerim mahalle sakinlerimiz olacaktır.
Şimdi benim bu projelerimi okuyunca belki bazıları tarafından gerçekleştirilmesi zor projeler gibi gözükebilir. Ancak ben başara bileceğime inanıyorum. İnanmak başarmanın yarısıdır. Başaracağıma inancım tamdır. Vaatlerimi gerçekleştirmek için azim ve kararlılıkla çalışacağımıza söz veriyorum. Takdiri mahalle sakinlerimize bırakıyorum" dedi.
Kadınana Gazetesi olarak Sümer Mahallesi Muhtar adayı Selma Uyan'a çalışmalarında başarılar diliyoruz.    

Mahallemizin yukarı kısmına (Aksaraylı tarafı) 1 adet fırın yapılması.

 Mahallemize bilgi evi yapılması

Mahallemizde zamanla bozulmuş olan yolların ve kaldırımların düzenlenmesi.
Mahallemize sağlık ocağı yapılması.

Otopark yapılması

Çocuk kaçırma ve taciz olaylarına karşı oyun parklarına kamera kurulması.

İşlek caddelere kamera kurulması

Harabe ve metruk durumda bulunan binaların herhangi bir kaza ve belaya sebebiyet vermemesi adına yıktırılması güvenli bir alana dönüştürülmesi.

İhtiyaç sahibi ve yoksul vatandaşlarımıza gerekli destek ve yardım yapılması.

Kentsel dönüşüm çalışmalarının takibi

 

SELMA UYAN KİMDİR?

Ben Sümer Mahallesi Muhtar adayı Selma Uyan. 1971 yılında doğdum. Evli ve 3 çocuk annesiyim. 11 yıl boyunca Afyonkarahisar Şeker Fabrikasında çalıştım. 2018 yılında fabrikanın özelleşmesi sonucu işimden ayrılmak zorunda kaldım.
Şu anda çeşitli sivil toplum kuruluşlarında ve yardım derneklerinde memleketime ve halkımıza faydalı olmak adına çalışmaktayım. Bugüne kadar Afyonkarahisar belediyesi Kent konseyi kadın meclisi üyesi olarak görev yaptım. Ayrıca Hira Camii ve Külliyesi yardım derneği ve Kızılay Derneği üyesiyim. Ve halen Yeşilay derneğinde halkla ilişkiler sorumlusu olarak görev yapmaktayım.
Uzun zamandan beri Sümer mahallesinde ikamet eden ve mahallenin sorunlarını ve ihtiyaçlarını bilen birisi olarak, mahalle sakinlerimizin talep ve temennileri doğrultusunda hiçbir zorluk karşısında yılmadan çalışarak hizmet etmek amacıyla muhtarlık görevine talip oldum.
Bu süreçte uğraşıp emek vereceğim. Tek işim ve görevim mahalle muhtarlığı olacaktır. Ayrıca herhangi bir ek iş yapmayacak, arandığında ulaşılan bir muhtar olacağım. Mahallemdeki ihtiyaç ve sorunları bizzat yerinde çözerek tespit ettim.


Bu haber 389 kez okundu.

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
                                                   6 + 5 = ?

HAVA DURUMU

ANKARA

SON YORUMLAR

ANKETLER

Bugün Seçim Olsa Hangi Partiye Oy Verirdiniz?Kadınana Gazetesi - İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Kadınana Gazetesi 2016