Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Hile fırsatçılarına itibar vermeyelim
Güncel
2018-05-15 20:52

Hile fırsatçılarına itibar vermeyelim

Hile fırsatçılarına itibar vermeyelim
Afyonkarahisar  Kasaplar  ve  Sucukçular  odası Başkanı İbrahim Yörük, Ramazan ayı nedeniyle yaptığı basın açıklamasında; iyiliksever insanların heyecanlandığı bu ayda, vatandaş ve devlet ele eve vererek hile fırsatçılarına itibar edilmemesini istedi.
Yörük yaptığı basın açıklamasında;: “Rahmet ve bereket ayı Ramazan kapımızı çaldı. Dünya çalkantılar içerisinde çalkalanırken bir soluk dinlenme, bizim gibi olmayanları anlama, yoksul insanlarımızı sevindirme ve hayat tarlasını  oruçla beslemenin vakti geldi.  Her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan-ı şerifin gelişi ile iyilik perver insanların heyecanlandığı kadar pusuda bekleyen gıda teröristleri de heyecan içinde.  Bu nedenle alınan önlemlerin daha etkili olabilmesi için vatandaş devlet el ele bu hile fırsatçılarının Ramazan ayını istismar etmelerinin önüne geçmeliyiz.
Ramazan demek;  Yoksul insanlarımıza yardım demek. Ramazan demek yardımlaşma demek. Ramazan demek dünyanın bir çok yerinde zulüm, açlık ve sefaletle boğuşan Müslüman kardeşlerimizi anlamak, onlara doğru bir bakış, onlara doğru bir adım atmak demek.
Ramazan Ayı  mutfaklar da da şenlik ve bolluk demek. Tabii bu noktada hayvansal gıdalar içinde büyük önemi olan et ve et ürünlerinin daha çok tüketilmesi demektir.  Ülkemizde bir yandan ithalat devam etmekte olup bir yandan da devletin yetiştiricilere olan desteği her geçen gün artmaktadır. Bazı müdahaleler sonucu düşen kesim fiyatlarının da bir miktar şiştiği bu noktada unutulmamalıdır. 60 gün vadeli 30-31 TL seviyelerindeki kesim fiyatlarının; ramazan öncesi şişirildiği belirgin olarak görülmektedir. Ramazan ayının ilk yarısı içerisinde bu fiyatların 3-4 TL aşağıda olması beklenmektedir. Gerek canlı hayvan gerekse Et açısından ülkemizin eksiği bulunmamakta ve devletin gerektiği yerde müdahale edecek gücü bulunmaktadır. Bu nedenle üreticilerimizin fiyat manipülasyonlarına kapılmamalarını önemle rica ediyorum. Hepimizin aynı gemide olduğu unutulmamalıdır. Aynı zamanda bu yükselişle birlikte et piyasasının oyuncusu olan kesimcilerin, hayvan kesimini durdurdukları da önemlidir. Fiyat normal şekillenmediği için istismarcılar, tekelciler fiyatı yüksek tutabilmek için oyunlar oynamaya başlamışlardır. Hedefimiz herkesin evine bu en temel besin maddesinden yeteri kadar götürebilmesidir. İşte  bu noktada hem üreticinin hem de tüketicinin en önemli isteğinin istikrar olduğu ortaya çıkmaktadır. Yarına dair kaygılar ve sisli bir gelecek manzarasının hepimiz için sıkıntı olacağını unutmamalıyız. Üreticinin ezilmesi demek soframıza kadar uzanan güvenli zincirin bozulması, hileye açık hale gelmesi, tekelcilerin eline geçmesi demek olduğunu anlamak büyük önem taşımaktadır.
Ramazan demek aynı zamanda bayram demektir. Ramazan ayının bitişi ile başlayan Ramazan bayramı bu yıl  milletimiz için  aynı zamanda Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri ile yapılacak olan demokrasi bayramı ile  birleşecektir. Ülkemiz çifte bayram yaşayacaktır.
Bu anlamda da ramazan-ı şerif in huzurlu ve şen havası herkese istikrar ve demokrasiyi düşünecek zamanı verecektir. Güçlü lider ve güçlü hükümetin ülkemize kazandırdıkları bu süreçte unutulmamalıdır. 15 temmuz hain darbe girişiminin akim kalması, bu güçlü duruş ve millet-devlet kucaklaşması sayesinde olmuştur. Bunların ötesinde geçmişine saygı duyan, geçmişini unutmayan nesillerin yetişmesi ile milletin bağrında yeniden ateşten güller açmış, Dinini ve dilini ve milletinin geçmişini bilen bu insanların omuzlarında Ülkemiz yükselmiş ve bölgesinde bulunan bütün olumsuzluklara rağmen dünyanın sözüm ona süper güçlerini dizginlemeyi bilmiştir. Güçlü lider, güçlü hükümet; güçlü bir millet ve sonsuz destek demektir. Bu duygularla Ramazan Bayramı ve ardından gelen demokrasi bayramını milletimizin en iyi şekilde kutlayacağına inanıyorum. Dünyada etkin bir siyaset yürütmenin, bölgede sözü geçen bir oyuncu olmanın tabii sonucu olarak toplumumuzu istismar etmek isteyen, batılı şer odaklarının hem ramazan ayını hem de seçim atmosferini istismar etmeye çalışacağını unutmadan, fitneye geçit vermeden, vatandaşımızı kardeş görerek, herkes gittikten sonra kardeşimizle başbaşa kalacağımız bilinciyle güzel bir ramazanı şerif geçirelim”dedi.
>> Kadınana


Bu haber 339 kez okundu.

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
                                                   4 + 3 = ?

HAVA DURUMU

ANKARA

SON YORUMLAR

  • başarılarınız daim olsun. en kısa sürede yerinize geleceğiz Adem ü

  • Dizlerimin ağrısından oturup kalkamaz hale gelmiştim. Afyon Fizik Tedav

  • Dizlerimin ağrısından oturup kalkamaz hale gelmiştim. Afyon Fizik Tedav

  • Gerçekten ilimizin sizin gibi branşında uzman kişilere ihtiyacı var. R

  • Tebrik ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum

ANKETLER

Bugün Seçim Olsa Hangi Partiye Oy Verirdiniz?Kadınana Gazetesi - İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Kadınana Gazetesi 2016