Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
‘Öğretmenime dokunma’
Eğitim
2018-04-26 23:12

‘Öğretmenime dokunma’

Eğitimcilere yönelik şiddet olaylarının ardı arkasının kesilmediğini söyleyen Türk Eğitim -Sen Şube Başkanı Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Nizamettin Şeno, “Sorumlu sendikacılığı ilke edinen Türk Eğitim-Sen, eğitim çalışanlarına şiddette karşı 7’den 70’e herkesi, toplumun tüm kesimlerini, ülkeyi yönetenleri, yetkilileri duyarlı olmaya çağırmaktadır. Bu minvalde sendikamız, bugün tüm Türkiye genelinde kokart eylemi gerçekleştirmektedir. Türk Eğitim-Sen üyesi öğretmenlerimiz derslere
“ÖĞRETMENİME DOKUNMA” yazılı kokartlarla girecektir”dedi

Türk Eğitim -Sen Şube Başkanı Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Nizamettin Şenol, hemen her gün eğitim çalışanlarına yönelik şiddet haberleri ile sarsıldıklarını belirterek, basına yansıyan haberleri ibretle takip ettiklerini söyledi.
Eğitim çalışanlarına şiddet haberlerinin sonunun gelmediğini belirten Şenol; “Başta öğretmenler olmak üzere eğitim çalışanlarının hakir görülmesi, horlanması, öğretmenlik mesleğinin küçümsenmesi, etkisiz ve yetkisizleştirilmesi, öğretmenlerin mülakat ile alınması, torpilli yönetici görevlendirmeleri, motivasyonu azaltan uygulamalar, ekonomik, özlük ve sosyal yönden hak gaspları ülkeyi yönetenlerin öğretmenlerin, eğitim çalışanlarının itibarlarını sarsıcı açıklamalar yapılması bugünkü tabloya zemin hazırlamıştır. Sorumlu sendikacılığı ilke edinen Türk Eğitim-Sen, eğitim çalışanlarına şiddette karşı 7’den 70’e herkesi, toplumun tüm kesimlerini, ülkeyi yönetenleri, yetkilileri duyarlı olmaya çağırmaktadır. Bu minvalde sendikamız, bugün tüm Türkiye genelinde kokart eylemi gerçekleştirmektedir. Türk Eğitim-Sen üyesi öğretmenlerimiz bugün derslere “ÖĞRETMENİME DOKUNMA” yazılı kokartlarla girecektir.  
Kokart eylemimiz ile eğitim çalışanlarına şiddete dikkat çekerek, MEB yetkililerini ve Hükümeti ivedilikle tedbir almaya çağırıyoruz. Zaman eğitim çalışanlarının aleyhine işliyor.
Daha fazla eğitim çalışanı şiddete uğramadan, öldürülmeden önce harekete geçilmesi elzemdir. Kokart eylemimiz başlangıçtır. Daha fazla can kaybetmeye tahammülümüz yoktur. Bu düzen böyle gitmeyecektir. Eğer sosyal bir yara haline gelen öğretmene şiddet hadiseleri için gerekli tedbirler alınmaz ise önümüzdeki süreçte iş bırakma eylemi de dahil olmak üzere daha radikal demokratik eylemleri hayata geçireceğimizin bilinmesini istiyoruz.Tedbirler alınana kadar eğitimcilere yönelik şiddeti gündemde tutmayı ve farkındalık yaratmayı sürdüreceğiz”dedi.


Bu haber 2008 kez okundu.

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
                                                   8 + 9 = ?

HAVA DURUMU

ANKARA

SON YORUMLAR

  • başarılarınız daim olsun. en kısa sürede yerinize geleceğiz Adem ü

  • Dizlerimin ağrısından oturup kalkamaz hale gelmiştim. Afyon Fizik Tedav

  • Dizlerimin ağrısından oturup kalkamaz hale gelmiştim. Afyon Fizik Tedav

  • Gerçekten ilimizin sizin gibi branşında uzman kişilere ihtiyacı var. R

  • Tebrik ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum

ANKETLER

Bugün Seçim Olsa Hangi Partiye Oy Verirdiniz?Kadınana Gazetesi - İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Kadınana Gazetesi 2016